Renovace sporáku

Dnešek byl ve znamení tradiční kuchyně. Ale jakože tradičně tradiční. I příprava jídla splňovala historické parametry. Na oběd byl totiž hrách a kroupy. Ty si pomaloučku probublávali na našem prastarém sporáčku na dřevo. Jediný odklon od tradice bylo užití mraženého hrášku O:)

A protože se hrách vařil na sporáku a vyhřáta trouba by zbytečně zahálela, hodilo se do ní těsto na chleba. Ale to by byla nuda, dát to tam tak jak minule. Takže tentokráte se udělal Chlebopokus II:

Cílem tohto chlebopokusu bylo zjistit, zda lze upéct chléb ve tvaru misky (a vyřešit tím jednou pro vždy otravné mytí, neb miska by sloužila zároveň jako příloha a místo mytí by se snědla). Pokus se nezdařil, neb chléb příliš přilnul k nerezovému nádobí. A při rozdělávání se potrhal. Nevadí, budeme v tomto směru experimentovat dál. Nabízí se upravit hustotu těsta, omastit pečící formy, či vrátit se z kovu na porcelán…

Aby člověk nebyl zklamán z nevydařeného pokusu, je třeba dělat experimentů naráz více. A tak zatím co se vařily kroupy a pekl chleba, rozhodla se Lucka projevit vděčnost sporáčku, za to jak dobře nám slouží. Nedávno se od svého tchána dozvěděla fintu fň, jak se takové sporáky ošetřovaly, a tak se ji jala vyzkoušet. A tenhleto pokus vyšel na výbornou. Více ve videu.