Ostrava Tour

Mimořádný dvoudenní výlet do Ostravy se konal v úterý a středu. Hlavní hřeb programu byla návštěva geologického pavilónu v Porubě na VŠB, kde jsme chtěli s odborníky zkonzultovat své nálezy z Hončovy hůrky. Abychom vše v pohodě stíhali, rozložili jsme výlet do dvou dnů.

V úterý jsme Po cestě na Landek jsme měli východní gurmánský zážitek (boršč a halušky), dále jsme si prošli zasněžené Komenského sady, sklouzli se před pamá tníkem Rudé armády a pozdravili Komenského. V hornické muzeum na Landeku jsme zfarali do dolu, prohlédli si sloje, antracit, zjistli jsme, jak těžký život měli děti v 19.stol., které od 10let tahali z dolů bedničky s uhlím… a málem jsme si vykoledovali faňoura 😀 V expozici báňských záchranářů jsme si prolezli záchranářskou překážkovou dráhu. Po cestě do Koblova jsme našli soutok Odry a Ostravice. Večer kromě hraní, jsme se ještě prošli do Černého lesa, který bez čelovek a svíček vskutku dostal svému jménu. A náš hostitel nám ukázal svět objektivem infrakamery.

Ve středu ráno jsme vyrazili do Poruby. Cestu provázely zmatky s placením jízdenek, které jsou dnes plně automatické a nepočítají s většími přespolními skupinami… Prohlídka Geologického pavilónu byla zajímavá, ale z množství informací nám pořádně vyhládlo. Zachránil nás bufet v Nové aule. A z této moderní budovy, jsme po krátké siestě vyrazili na Alšák, prozkoumat architektu socialistického realizmu. Po cestě nás zaujaly korejské potraviny. A tak jsme měli další exotický gurmánský zážitek v podobě ženšenových bombónů… Na železniční muzeum už nám nezbyla energie a tak jsme vyrazili zpátky domů.

skupinová fotka infrakamerou
*vlevo dole stonek (větvička) pravěkké přesličky