Vědnice – Dny města Frenštát

11.6.2022: Tak a jeden bezva den za námi (Vědnice na Dnech města Frenštát pod Radhoštěm). Vašek ohromoval návštěvníky svým recesistickým imobilem, který svými parametry směle konkuruje nejnovějším smartphonu. Na vlastní kůži si tak návštěvnici mohli vyzkoušet a zkontrolovat kvalitu všech senzorů tohoto imobilu. Lucka zaujala zejména děti stavebnicemi, čerpadly a měřící technikou. A Věrka odlehčila tuto pseudovědeckou akci sportovně-společenskými hrami.

Vědnice 2022 – Frenštát pod Radhoštěm – Dny města 640 let

A takovou třešničkou na dortu je krásná zpětná vazba, které se nám dostalo od kamarádky. Ta ráno přistihla syna na zahradě, jak si z třísek staví most Leonarda da Vinci. A přesně k tomu je tu Vědnice, aby pobavila, inspirovala a probudila zvědavost.


Archiv:

V pátek 10. června 2022 na náměstí v Kulturním domě Frenštátu pod Radhoštěm, při příležitosti Dnu města Frenštát p.R. uspořádáme Vědnici – interaktivní výstavu vědomostí. Můžete se těšit:

  • váženou matematiku – zvaž se s kamarádem a najděte svou rovnici
  • vrstevnice – postav si Lysou horu
  • most Leonadra da Vinci – jak postavit most bez hřebíků a šroubů
  • vesmír (sluneční soustava)
  • spirálové čerpadlo na kuličky

9.6.2022: Protože se Dny města přesunuli z náměstí do Kulturního domu, kde nemáme jistotu závěsných bodů vznikají na poslední chvíli ještě nové expozice, jako třeba dnes ráno tato Archimedová spirála z plastových lahví ♥

8.6.2022: Připravena učílková expozice o Vesmíru.

Stavba rakety a navigace expedičního robota

4.6.2022: Tak jsem se hecla a po letech se pustila do samonostného mostu Leonarda da Vinci. Padla na to stará dětská postýlka, ale výsledek stojí za to

Samonosný obloukový most Leonarda da Vinci

3.6.2022: Váha dostala nový kabátek.

Rovnoramenná váha
Stavění Lysé hory z kartonových vrstevnic.
Zahřívání homemade teploměrů
Souhvězdí za bílého dne