Matemagie

Protože tento týden na tábořišti zase jednou oxidovala Lucka, musely se mít děcka na pozoru. Lucka má totiž nového kníčka, kterému dala pracovní název edu-huntingu (lov dětí k edukační činnosti). A taková skupina domškoláků a předškoláků si přímo říká o trénování těchto loveckých dovedností 😀 Oběti tohoto zvráceného koníčka se třeba až po hodině přistihnou, že něco počítají a vpodstatě se učííí! Fuj! Muhuhaha… O:)

V úterý mohly být děti ještě v klidu. Predátor studoval své oběti. Kde se zdržují, co dělají, jaký mají postřeh a tak. A tak jsme si vyráběli kamínky se svým portrétem a učili se novou hru (tygr a panteři).

Ve středu si už edu-hunter přinesl pastičky v podobě nálepek se slovními úlohami a penězi k počítání. A hned po ránu, když se po tábořišti toulalo jen několik osamocených rozespalých kusů, se podařily nejlepší úlovky. Předškolák a školačka se jali počítat nálepky s mincemi různých hodnot. Vznikla při tom krásná spolupráce, kdy předškolák věděl krásně bez prstů počítat do 12 (čímž si získal obdiv a uznání), ale neuměl čísla zapsat. Prosil proto školačku, aby mu požadované číslice do sešitu vypuntíkovala a on je mohl jednoduše obtáhnout. ♥

S přibývajícími dětmi vznikalo stádečko, čímž se lov dost zkomplikoval. Starší zkušenější jedinci, dobře větřili edu-huntera a včas varovali celé stádo před útokem. Podařio se jen na chvíli zlákat pár školáku na slovní úlohu z oblasi minecraftu, ale protože byla přepálená obtížnost, nakonec vzali do zaječích. Tak alespoň Věrka s Luckou se dopočítaly toho, jak velký dům lze postavit z 64 bloků O:)

Čtvrtek byl ve znamení pokořeného hlavolamů princezen a princů. Podařilo se to školákovi, který byl u nás jen na prázdninové návštěvě. Přepravu princů a princezen vyřešil v rekordním čase během výletu, čímž pokořil i průvodce. Klobouk dolů.

Při rozdělávání ohně jsme se ještě dostali na téma čarování. Jeden z malých mudlů se marně snažil vyčarovat oheň pomocí kouzelnické hůlky vyrobené z větvičky. Shodou okolností měla jedna z velkých čarodějnic v batohu zapomenutou kouzelnickou hůlku a tak malé mudly zasvětila do několika kouzel matemagie. Protože hůlka už byla vybitá, stihli jsme jen odčítací kouzla… Tímto mudlům děkuji, že mě naučili používat další edu-hunterskou zbraň 🙂

V závěru dne jsme si ještě několikrát střihli DiXit.