Traktor, klavír a Jupiter

Ráno začlo skandováním dětiček: „My chceme dovnitř! My chceme dovnitř! My chceme …“. Lucka tento sborový popěvek podbarvila hudbou akordeónu a Věrka s Vaškem dodali druhé hlasy. Dokonalé. Vznikl tak krásný operní kousek, který elegantně rozpustil vzpouru a děti si mohly konečně začít hrát na sluncem a sněhem zalitém hřišti.

Den pokračoval vyhnáním dětí na procházku. Na otrávené dotazy: „A kam jako půjdeme?“ Věrka odpověděla slovy: „Na nejvyšší kopec!“ Děti se rozhlédly, v momentě vyrazili do nejprudšího svahu a byly pryč. Na kopci pak čekaly na průvodce, kteří chtěli, co nejvíce využít komfort cestiček… Největší brzda byla Lucka, která dorazila jako poslední. Za odměnu pak dostala od Věrky a Vaška hádanku s traktorem. Děti se sice chtěly hned vrátit zpátky s tím, že prcházku už splnily, musely však setrvat na slunném kopci, dokud Lucka problém s traktorem nevyřeší. Přirozeně se děti snažily Lucce pomoci, ale problematika rychlostí byla bez papíru a tužky příliš složitá. Nakonec děti aspoň uválely sníh, aby se na něj Lucce lépe psalo a šly se sáňkovat.

Po návratu na základnu se k nám připojila bečvanská banda a děti se konečně dostaly dovnitř. Po krátké seznamovačce se rozjela zábava na několika frontách (karty, stavebnice, sporák, klavír, harmoška, pravděpodobnost páru ponožek, operace tučňáka,…). A v tomto přátelském duchu se neslo celé odpoledne proloženo obědem, venkovní koulovačkou a nějakými těmi povinostmi.

Vzhledem k hlučnosti některých interierových her bylo provedeno měření hladiny hluku, která se držela okolo 80dB a jen výjímečně vystřelila ke stovce. Zjistili jsme, že nás ani sebe děti o sluch připravit nemohou. Neb jak praví bozp: „K poškození sluchu u člověka může dojít při dlouhodobém působení hluku v rozmezí 85 dB – 110 dB.“

Vzhledem k výborné viditelnosti, byl večer věnován astronomii. První výzvou bylo sestrojit hvězdářský dalekohled, dale jsme museli něco zaostřit a pak jsme se snažili najít Jupitera.

Den jsme uzavřeli hororem. Chtěli horor, tak dostali mix Citadely, Coup a hrabě Drákuly.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*